Oddział pediatryczny - Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Oddział pediatryczny

Oddziały

zajmuje się opieką nad chorymi dziećmi z Tomaszowa i okolic od początku powstania Szpitala Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. Personel lekarski i pielęgniarski z pełnym zaangażowaniem pomaga małym pacjentom w trudnych chwilach, starając się jednocześnie, aby pobyt w naszym oddziale był w jak największym stopniu pozytywnym przeżyciem.
Oddział dysponuje 25 miejscami dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat. W części przeznaczonej dla niemowląt sale 2-osobowe wyposażone są w stanowiska do przewijania i kąpieli niemowląt. Na  salach, przewidziano również łóżka dla matek, które mogą przebywać z dzieckiem w oddziale w trakcie jego leczenia.
Mali pacjenci i ich rodzice mogą liczyć na szybką i fachową pomoc, zespół lekarsko-pielęgniarski jest bardzo doświadczony w leczeniu chorób wieku dziecięcego. Wszyscy zatrudnieni lekarze posiadają tytuł specjalisty chorób dzieci, ordynator jest także specjalistą  nefrologiem.
Oddział wyposażony jest w nowoczesną  aparaturę monitorującą stan dziecka, posiadamy sprzęt do prowadzenia aerozoloterapii, a także do całodobowego pomiaru ciśnienia tętniczego.
Na miejscu dysponujemy możliwością wykonania szerokiej diagnostyki obrazowej (prześwietlenia rtg, usg, tomografia komputerowa), laboratoryjnej oraz stosowania nowoczesnej terapii pediatrycznej.
W kręgu naszych zainteresowań, oprócz typowych chorób wieku rozwojowego, leżą choroby alergiczne, a także coraz częściej występujące choroby cywilizacyjne, jak otyłość, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia gospodarki węglowodanowej.

Darmowy telefon do mamy.
Na oddziale pediatrycznym posiadamy telefon przyjazny dzieciom. Automat jest umieszczony w dostępnym dla dzieci miejscu, na takiej wysokości, aby małe dziecko mogło samodzielnie wystukać numer telefonu do domu.
Bezpłatne karty z rysunkami dla dzieci rozdaje maluchom siostra oddziałowa.

Koordynator
dr n. med. Aneta Czupryniak

Telefony:
Pielęgniarki - 44 7257 162,
Pielęgniarka oddziałowa - 44 7257 164,
Lekarze - 44 7257 165,
Lekarz dyżurny - 44 7257 171.
e-maile:
pediatria@tomaszow.org.pl,
pediatria.koordynator@tomaszow.org.pl
 

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego